Veslovací trenažér

Veslovací trenažér

Veslovací trenažér Moderní rotopedy

Pro sportovní, kondiční, ale také pouze doplňkový trénink existuje množství posilovacích strojů. Hodně z nich je odvozeno z klasického sportovního náčiní, které se běžně používá venku, jako jsou třeba rotopedy anebo veslovací trenažér.

Co jsou veslovací trenažéry

Veslovací trenažéry jsou dnes již klasické posilovací stroje odvozené od veslic. Můžete je využít v posilovně anebo si takovou malou posilovnu zřídit doma, pokud máte jen trošku volného místa. Podíváme se dále, k čemu veslovací trenažér slouží a jaký je jejich princip.

Veslovací trenažér - princip

Veslovací trenažéry si můžeme představit, jako malé náhražky veslice, které se obejdou bez vody. Cílem je co nejideálněji napodobit princip veslování, který je výborným způsobem pro udržení kondice, spalování tuků, posilování nebo přímo trénink pro veslování. Veslovací trenažéry jsou tak vhodné pro laiky i profesionály.

Z čeho se skládá veslovací trenažér

Klasický veslovací trenažér se skládá z několika základních částí. Je to základní nosný rám, pojezd, na kterém sedíte, odporový mechanismus, jež simuluje odpor vody při veslování a samotná vesla. Moderní veslovací trenažéry mají také display, pro nastavení a sledování průběhu tréninku.

Na co si dát pozor

Pro kvalitní veslovací trenažér je podstatné, aby byl především vyroben pouze z kvalitních materiálů. Většina neznačkových výrobků toto bohužel nesplňuje, proto doporučujeme vybírat pouze kvalitní značkové veslovací trenažéry.

Doporučujeme: Tipy na vánoční dárky pro ženy Vám prozradíme na stránkách www.vanocni-darky-online.cz.

Náš tip: Potřebujete-li si půjčit peníze, můžete zkusit využít tzv. "půjčky online" z pohodlí svého domova.