Eliptický trenažér

Eliptický trenažér

Eliptický trenažér Moderní rotopedy

Některé posilovací stroje jsou odvozeny od těch běžných sportovních, jako třeba rotopedy od kol nebo veslovací trenažéry od veslic.

Jiné se naopak snaží využít moderních poznatků o těle a hledají způsob posilování, který je pro tělo nejpřirozenější. Takovým je právě eliptický trenažér.

Jak funguje eliptický trenažér

Moderní posilovací stroj známý jako eliptický trenažér pracuje, jak již napovídá jeho název, na principu eliptických pohybů. Plynulý eliptický pohyb je ideální pro cvičení, jelikož minimálně zatěžuje klouby. Z tohoto hlediska můžeme eliptický trenažér považovat také jako jeden z nejbezpečnějších posilovacích strojů.

K čemu je vhodný eliptický trenažér

Můžeme říci, že eliptický trenažér je velmi účinný pro posilování téměř všech partií těla. Procvičí a posílí jak spodní partie těla, jako jsou boky, hýždě a nohy, tak také eliptický trenažér procvičí vrchní partie těla, tedy ruce, ramena, paže nebo záda.

Eliptický trenažér a zdraví

Eliptický trenažér slouží samozřejmě k posilování, které má vliv na udržení kondice a s tím související kladný vliv na naše zdraví. Tedy nejen zvýšení objemu svalů a spalování tuků, ale také zlepšení látkové výměny a krevního oběhu, toho všeho vám pomůže dosáhnout eliptický trenažér.

Využití

Moderní eliptický trenažér najdete téměř v každé posilovně, ale můžete si jej díky malý nárokům na prostor pořídit také domů.

Doporučujeme: Tipy na vánoční dárky pro ženy Vám prozradíme na stránkách www.vanocni-darky-online.cz.

Náš tip: Potřebujete-li si půjčit peníze, můžete zkusit využít tzv. "půjčky online" z pohodlí svého domova.